Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Bayanlar kıyafetlerini ve aksesuarlarını seçerken kendi stillerini göz önünde bulundurmalıdır. Ancak sadece kişisel zevkler ve stiller göz önünde bulundurularak yapılan bilinçsiz seçimler sonucunda kötü kombinler ortaya çıkabilir. Ayrıca bir başkasının üzerine yakışan bir elbiseyi veya pantolonu seçmekte yapılan yaygın hatalar arasında yer almaktadır.

pantolon modeli
pantolon modeli

Vücut ölçülerinize uygun bir pantolon seçerek her zaman daha başarılı kombinler ortaya çıkartabilir ve vücudunuzda gizlemek istediğiniz bazı noktaları başarılı bir şekilde gizleyebilirsiniz. Eğer kilo probleminiz olduğunu düşünüyorsanız aşırı bol olmayan ve aşırı dar olmayan kesimlere sahip pantolonları seçmelisiniz. Kilo problemi olan bayanların uzak durması gereken pantolon modelleri arasında ise kesinlikle dar kesimli pantolonlar yer almaktadır.

Vücut Tipine göre Pantolon

Bacak Boyu Uzun Bayanlar Nasıl Pantolon Seçmeli?

Eğer kilo probleminiz yok ve bacak boyunuz yeteri kadar uzun ise dar kesimli ve dar paçalı olan pantolonları seçebilirsiniz. Pantolonunuzun kot veya kumaş olması ise tamamen sizin giyim tarzınız ve zevkleriniz ile alakalıdır. Klasik bir görünüm için kumaşı daha enerjik ve spor bir görünüm için ise kot olan pantolonları seçebilirsiniz.

vücut tipine göre pantolon

Pantolon seçimlerinizi yaptıktan sonra giyeceğiniz ayakkabıların da pantolonlarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Giyeceğiniz ayakkabıları pantolon paçalarınız ile kapatmamalısınız.

 

Vücut Tipine göre Pantolon

 

Paçaları bilek hizanızda bitirirseniz ayakkabılarınızın ve pantolonunuzun şık duruşunu daha iyi bir şekilde dışarıya yansıtabilirsiniz. Ayakkabı renginizi ise pantolonunuzun renkleri ile uyumlu yapmalısınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.