Triko Pançolar Vazgeçilmez

Güney Amerika yerlilerinin geleneksel giysisi olan pançolar çok uzun zamandır moda dünyasında yer alıyor ve kadınlar tarafından sevilerek kullanılıyor. Bir üst giyim çeşidi olup bazen hırka, bazen şal, bazen kazak görevini görüyor. Hatta bazen çok soğuk havalarda kabanların üstüne giyilebiliyor.Triko pançolar değişik renk ve modellerde üretiliyor.

triko pançolar
triko pançolar

Delikli, desenli, tek veya çok renkli, püsküllü, püskülsüz, önü açık, kapalı gibi çok çeşitli varyasyonları bulunuyor. Elde örülen pançolar da çok beğeniliyor.Triko pançoların ince olanları bir hırka gibi kullanılabiliyor. Özellikle bahar aylarında çok pratik ve şık bir giysi olarak sıklıkla tercih ediliyor. Bahar mevsiminde kullanılan modellerin boyları kısa veya uzun olabiliyor. Elbise, pantolon, etek ve tayt üzerine giyilebiliyorlar ve gerçekten çok güzel görünüyorlar.

Pançolar Çeşit Çeşit

Bir tür pelerin olan pançoların kesimleri kare, üçgen veya oval olabiliyor. Farklı aksesuarlarla süslenenler olduğu gibi son derece sade olan modeller de bulunuyor. Bazıları önden açık ve düğmesiz oluyor. Düğmeli, fermuarlı, bağcıklı modellerin yanı sıra baştan geçilerek giyilen modelleri de çok seviliyor. Yaka kısımları da zevke göre değişiyor.

triko panço modeli
triko panço modeli

Baharda bir üst giysi veya hırka şeklinde kullanılan pançolar, kış mevsiminde ise soğuğa karşı ekstra koruyucu olmak görevini üstleniyor. Kabanların üzerinde kullanılan triko pançolar desen ve renk zenginliği ile çeşitli seçenekler sunuyor.Son yıllarda oldukça kalın triko pançolar üretiliyor. Bunlar bir kaban gibi tek başına kullanılıyor.Rahat ve dökümlü olması hem bir çok avantajlar sunuyor, hem de şık bir görünüm oluşturuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.