Tek Renk Elbise Giyerken Dikkat!

Tek renk elbise giymek gerçekten de cesaret işidir. Bu tür elbiseler giyerken uyuma son derece dikkat etmek gerekiyor. Tek renk elbise modası aslında 70’lerin modası olarak biliniyor. O yıllarda, uzun paçalı pantolonlar ve uzun kollu ceketler modaydı ve bu elbiseler genelde tek renk olarak giyiliyordu.

Düz ve dar kesim pantolonlar o dönem oldukça moda olduğu için, herkesin beğenerek ve rahatlıkla giyebildiği kıyafetlerdendi. Ancak günümüz modasında farklı renkler ile tasarlanan elbiseler çok olduğu için, tek renk elbise biraz yadırganabilir.

Modacılar bu duruma da bir çözüm buldular. Tek renk elbise giyiminde, ten uyumu ve elbiselerin modelleri, belirleyici unsurlardan olduğundan dolayı modacılar, bu duruma uygun elbiseler tasarlıyorlar. Böylelikle ortaya, mükemmel modeller çıkıyor.

Tek Renk Nostalji ve Günümüze Uyarlanması

Bu yılın sezonunda; siyah, beyaz ve pastel renklerle tasarlanan kıyafetler ön planda oluyor. Özellikle yaz aylarında tercih edilen tasarımlardan bazıları, bu renklerden oluyor. Ayrıca diğer aksesuarlarında bu renk uyumuna dahil edilmesi önem kazanıyor. Çantalarınızı ve ayakkabılarınızı da kıyafetinize uyacak şekilde seçebilirsiniz.

tek renk elbise modelleri
tek renk elbise modelleri

Sade bir bluz ve pantolon ile bu stili oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ancak kişilerin, vücut ve yüz hatlarına göre de farklı tercihler yapılması gerekebilir. Genelde düz kesimli bir ceket ve dar kesimli düz bir etekle beraber, el çantası aynı renklerde uyumlu bir şekilde kullanılabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.