Siyah Renkli Kombinler

 

Giyimde en fazla kullanılan renk olan siyah ile kombin yapmak zor gibi görünse de doğru parçalar bulunduktan sonra kolaydır. Koyu rengin sertliği, kullanılacak diğer parçaların renkleriyle dengelenebilir. 2020 ilkbaharında pastel tonları yerine siyah renk çok daha fazla kullanılmış ve trend haline gelmişti. Özellikle ünlülerin sokak stillerinde tercih ettikleri siyah parçalar ön plandaydı.

Siyah Renk Nasıl Kombinlenir?

Siyah renkli kombinler yapmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Asilliğin temsili olan siyah, doğru renkler ile kombin yapıldığında çok şık görüntüler ortaya çıkarır. Kullanılan renklerin siyah sertliğini kırabilmesi için kullanılacak parçalarda renk uyumu önemlidir. Siyah renk en fazla deri ceketlerde kullanılır ve bunun içerisine tercih edeceğiniz parça beyaz tişört olmalıdır.

Yalnızca deri ceket değil bunun yanında elbiselerde de siyah rengi en fazla tercih edilen renklerin başında geliyor. Uzun siyah ve boğazlı bir elbise giydiğinizde bunu kısa topuklu çizme ile kombinleyebilirsiniz. Kış aylarında güzel bir görünüm yaratacak bu kombin rahat olması sebebiyle de çok fazla kullanılır.

Siyah ve Taba Renkleri

Siyah renkli kombinler için kullanılacak bir diğer renk de taba rengidir. Uzun siyah elbiselerle veya ikili takımlar ile kullanacağınız taba renk çanta, eşarp ve ayakkabı ile mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda siyah üzerine taba renk ceket tercih edebilirsiniz. Siyahın keskinliği taba renk ile kırılabilir ve dengeli bir kombin oluşturulabilir.

Siyah renkli kombinler içinde pembe renk de olabilir. Pembenin uçuk veya canlı olan tonlarını siyah ile kombinlemek doğru bir tercihtir. Giyeceğiniz siyah bir elbisenin üzerine pembe kot ceket kullanabilir veya siyah pantolonunuzun üzerine pembe bluz giyebilirsiniz. Tesettürlü kadınlarda eşarp ve pardösüde de siyah kullanılarak içine pembe elbise tercih edilebilir.

Siyah ve Kiremit Renkleri

Siyah ile birlikte kullanılabilecek bir diğer renk de kiremit rengidir. Kiremit renginin canlılığı siyah renginin keskinliği ile birleşince ortaya çok şık kombinler ortaya çıkar. Siyah ve kiremit renkteki aksesuarlar veya ana parçalar ile yapacağınız kombinler farkınızı ortaya koyacaktır. Sonbahar ve kış renklerinin uyumu ile yakalayacağınız şıklık her yıl birçok kadın tarafından tercih ediliyor.

Siyah ile Hangi Renkler Kullanılır?

Siyahın en çok yakıştığı renklerden biri de gold rengidir. Şıklığın ve asilliğin göstergesi gold, siyah ile birleşince çok güçlü kombinler ortaya çıkarıyor. Abiye gibi özel günlerde giyilen ağır kıyafetlerde kullanacağınız altın rengi kemer veya altın rengi takılar doğru bir seçim olacaktır.

Siyahın canlı renkler ile kullanımı sayesinde, kasvetli görüntüsü kalkarak siyah ile daha parlak kombinler yapılabilir. Siyahın zayıf göstermesi nedeniyle tercih edilmesi sayesinde birçok farklı renkle uyumu yakalanıyor ve yeni kombinler ortaya çıkar. Hiç aklınıza gelmeyen renklerle bile uyum ağlayan siyah rengi zarafeti temsil ediyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.