Preppy Tarzı Geri Döndü

80’lerin modalarından olan Preppy tarzı, artık yeniden aramıza döndü. 15-25 yaş grubuna hitap eden bu giyim tarzında, spor kıyafetler ön plana çıkıyor. İlk olarak 1950’li yıllarda ortaya çıkan ve 1980’li yıllarda altın yıllarını yaşayan bu moda akımı, zamanla unutuldu. Ancak günümüzde yeniden canlanan bu giyim tarzını genel olarak, elit aile diyebileceğimiz bir kesimin çocukları giyiyor.

Preppy Tarzı Özellikleri

Baklava desenli kıyafet türleri, bu giyim tarzında en çok benimsenen kıyafetlerdir. Ekoseli etek türleri, süveterler, hırkalar, grogen tarzı kıyafetler, dokuma deriden yapılan kemerler, alçak topuklu ayakkabılar, ipek ya da pamuklu kumaştan yapılan bluzlar gibi türler, bu tarzda en çok göze çarpan kıyafet gruplarındandır.

 

preppy modası

Bunun yanı sıra; polo tarzı gömlekler, Oxford tarzı gömlekler, deniz temalı kıyafetler, haki renginde pantolonlar, boru paçalı pantolonlar, bermuda şortlar, trençkotlar, v yaka tişörtler, tenis kıyafetleri gibi kıyafetler de bu tarzı yansıtan diğer türlerdendir. Bu tarzı benimseyen kişiler; kaliteli giyinmeyi ve aynı zamanda zamansız marka giyinmeyi severler. Klasik tarzda giyim en çok tercih ettikleri giyim tarzıdır. Saç bantları ve zarif takılar da bu tarzın birer parçasıdırlar.

 

preppy tarzı

Bu tarzı yansıtan ayakkabı ise babetlerdir. Özellikle bayanlar tarafından tercih edilir. Pastel tonların hakim olduğu ve gösterişsiz renklere sahip kıyafet tercihi de yine bu tarzı yansıtan özelliklerdendir. Yan aksesuar olarak da, kravat ve fular gibi aksesuarlar tercih edilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.