Ortaokul Mezuniyet Elbiseleri

Mezuniyet balosu kişilerin hayatı boyunca unutmak istemeyeceği en güzel anlardan biridir. Bir yanda arkadaşlardan, okuldan, sevdiğin öğretmenlerden ayrılmanın burukluğu bir yandan yeni bir hayata atılacak olan adımın heyecanı ve merakı vardır. Birbirine veda etmenin eğlenceli yoludur mezuniyet. Yeni mezunların büyük bir heyecan ve özenle hazırlandığı bu güzel güne artık anne-babalar da dahil olmaktadır. Bu özel günde herkes şık olmayı ister. Hele ki dikkat çekmeyi seven yaşlarda, giyim kuşama daha fazla özen gösterilir. Ortaokul mezuniyet elbiseleri bu açıdan çok önemlidir. Etkileyici ve güzel görünmek isteyen herkes, kız-erkek fark etmeksizin kıyafetine özen gösterir.

Mezuniyet Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Mezuniyet etkinliği, özellikle son yıllarda ülkemizde daha fazla yer edinmiş ve daha özenli hazırlanan etkinlikler olmuştur. Özellikle genç kızların en şık, en güzel, en unutulmaz olmak için uğraş verdikleri bir törendir. Tüm mağazalar tek tek gezilir, internet siteleri kurcalanır, bolca fikir alışverişinde bulunulur. Modaya ve kişiye göre seçimler yapılır. Bu seçimler yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Nasıl ki herkesin zevki, boyu, kilosu, saç ve göz rengi farklı ise yapılan seçimler de bu kriterlere uygun olmalıdır. Boyu daha kısa olan kimseler, daha uzun gösterecek kıyafetleri tercih etmelidir. Boyu uzun olanlar ise boyunu kesmeyecek seçimler yapmalıdır.

Fazla kilolu olanlar, kabarık modellerden uzak durmalı, kusurları kapatan kumaş ve buna uygun model elbiselerden giymelidir. Bir diğer önemli konu ise renk seçimidir. Renk seçimi ten rengi ve saç rengi göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Açık renk tene sahip olanlar, soft ve soluk renklerden uzak durmalıdır. Bu kişiler mor, saks mavisi, ve kırmızı tonları tercih edebilirler. Daha esmer tenliler ise pudra pembesi, yeşil tonları, beyaz renklerden seçim yapabilirler.

Ortaokul mezuniyet elbiseleri seçilirken genelde, pastel renkler ve doğal tonlar tercih edilmelidir. Elbisenin rengi, modeliyle özdeşleşmelidir. İddialı kıyafetlerde daha sade renkler seçilmelidir. Ancak seçilen elbisenin yaşınıza uygun olması, abartı ve gösterişten uzak olması önemlidir. Böylelikle daha şık ve naif bir görünüm elde edilebilir.

Mezuniyet Kıyafetinde Tamamlayıcı Unsurlar

Mezuniyet gibi özel ve güzel bir gece için hazırlanırken elbette sadece elbise seçmekle iş bitmiyor. Gecenin yıldızı olmak için bir kaç adım daha var. Bunlardan ilki ayakkabı ve çanta seçimidir. Aksesuarlarımız elbette kıyafetimizle uyum içinde olmalıdır. Şık seçimler için kutu görünümlü küçük süslü çantalar uygun olacaktır. Ayakkabı için ise şıklık kadar rahatlık da göz önünde olmalı ona uygun seçimler yapılmalıdır. Tüm geceyi ayakta geçirecek, belki dans edecek ve eğlenecek bir ortamda ayakkabı önemli bir detaydır. Ancak stiletto tarzı joker seçimler her zaman en kolayıdır.

Renk skalası olarak da en geniş ayakkabı çeşididir. Diğer önemli konu ise saç ve makyaj. Sade ve doğal görünümlü bir makyajla yüzü biraz renklendirmek yeterli olacaktır. Sizi olduğunuzdan daha olgun gösterecek abartılı seçimlerden uzak durmalıdır. Yanlış yapılmış ya da abartıya kaçılmış bir makyaj yüzünden gecenin en güzel elbisesiyle bile şık olamazsınız. Saç konusu da aynı şekilde; gösterişli ve büyük topuzlardan uzak durulmalıdır. Doğal görünümlü maşalar, gevşek örgüler ve şık atkuyruğu modelleriyle kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

Ortaokul mezuniyet elbiseleri, her sene değişen trende ayak uydurmaktadır. Mezuniyet balosu kültürünün giderek yerleşmesiyle ve artan merakla her yıl daha fazla talep olmaktadır. Sektör ise farklı modellerle, rengarenk desen ve renk seçenekleriyle her sene daha fazla kişiye hitap etmektedir. Mezuniyet gecesinin en unutulmazı, en şıkı olmak istiyorsanız sizin için de yapılmış bir elbise mutlaka vardır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.