Örgü Kazak Modelleri Kadın

Örgü kazak modelleri bir kadın için şıklık ve aynı zamanda asalet göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyleki örgü kazak modelleri yeni piyasaya çıkmış modeller değildir. Bu modeller eski yıllardan beri var olan modellerdir. 1950 ve 1960’ lı yıllarda bu modeller yaygındı. Ancak daha sonra 1970-1980’ li yıllarda çok daha farklı bir tarza büründü. Sadece bu işi yaparak geçinen binlerce kadın vardı.

 

O yıllarda örgü kazak modelleri kalın şişle örgü kazak modelleri yapılırdı. Bu şişler numaralı ve birbirinden farklıydılar. Aynı zamanda bu şişler ile daha birçok şey örülürdü. Günümüzde şiş ile işleme unutulmuş olsada eserleri olan örgü kazak modelleri hala vazgeçilmezlerimiz arasındadır.

 

Mevsimlik Örgü Kazak Modelleri

 

Örgü kazak modelleri yılların vermiş olduğu birikim sayesinde çok fazladır. Mevsimlik örgü kazak modellerine baktığımızda; tığ işi kazak modelleri, motifli spor kazak, haroşa spor kazak, tığ işi popcorn kazak, püsküllü omzu açık kazak, saç örgülü tek kol kazak, uzun kollu bluz tarzı kazak gibi modeller yaz aylarında kullanılmaktadır. Kış aylarında ise tığ işi boğazlı kazak, lolipop süveter, kaban modelli kazak, akordeon modeli kazak, ahududu modelli kazak, tığ ve şiş işlemleri kalın ipli boğazlı kazak gibi modeller kış aylarında kullanılmaktadır.

 

Bahar aylarında ise mevsimlik örgü kazak modelleri daha ince ve aynı zamanda daha bol işlemeli modeller karşımıza çıkmaktadır. Örgü kazak modellerinde yer alan desenler onlara daha bir şıklık ve güzellik katmaktadır.

 

El Örgü Kazak Modelleri Bayan 2020

 

El örgü kazak modelleri bayan 2020 koleksiyonu son derece renkli ve farklı tarzlara sahip. Ancak 2020 yılında gerek corona salgını gerekse birçok fabrikanın istenilen performansta çalışmaması sebebiyle kazak seçenekleri eskiye oranla artmamıştır. Sadece bazı kısımlarda 2019 yılının ve hatta el örgü kazak modelleri bayan 2018 koleksiyonunun tarzlarını görebilmekteyiz. Yakın bir süre zarfında 2021 yılına giriş yapacağız ve bu yeni yıl ile birlikte 2021 yılının el örgü kazak modelleri bayan 2021 kazak modellerini göreceğiz. Bu kazak modelleri de 2018 yılının etkisinde kalacağı yönünde duyumlarımız vardır. Çünkü hala birçok tekstil atölyesi istenilen performansta çalışamadığı gibi tasarımcılarda yeni kazak modelleri üzerinde geçmiş yıllara oranla daha çok çalışmamaktadırlar.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.