Modanisa Bayan Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür giyim son zamanlarda farklı tasarımları ile öne çıkan tercih edilen giyim türleri içerisindedir. Hem zarif tasarımlara sahip olması hem de son derece şık ve rahat olması tercih edilmesinde en büyük etkendir. Bayan tesettür elbiselerde farklı çizgiler de bulunmaktadır. Kişinin zevkine göre model bulabildiği tesettür elbiseler, klasik ya da spor tarzda olabilmektedir.

Klasik elbiselerde daha sade ve desensiz çizgiler hâkim iken, spor modellerde ise dinamik çizgileri görmek mümkündür. Tesettür elbiseler, tesettür giyimde belki de en çok tercih edilen kıyafet kategorileri içerindedir. Bunun en önemli nedeni, tek parça olması sebebiyle kolay giyilmesi ve kısa sürede hazırlanma imkânını sunmasıdır. İşe giderken, evde ya da günlük yaşamın her alanında tesettür elbiseleri kullanmak mümkündür.

Tesettür Kıyafetlerde Tunik ve Yeleklerin Önemi

Tesettür kıyafetlerde tunikler ile yelekler ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Özellikle spor giyimden hoşlananlar için tunikler son derece şık tasarımlardır. Dar pantolonlarla şık bir hava sunan tunikler, uzun olması sebebiyle de rahat hareket kabiliyeti sunacaktır. Uygun renkte seçilen spor ayakkabılarla da bir bütünlük sağlanacaktır.

Tesettür tuniklerde ve yeleklerde farklı modeller yer alır. Kenarları püsküllü, asimetrik şekilde inen etek boyları daha modern çizgilere sahiptir. Bu tür modelleri tercih eden bayanlar genç ya da enerjik bir stile sahip olan kişilerdir. Uzun yelek ve ceketler, kot pantolon ve yazlık beyaz pantolonlarla da şık duracaktır. Klasik kesimden hoşlanalar ise daha düz kesimlere sahip olan uzun yeleklere yönelecektir. Dış giyim türleri arasında yeleklerin önemi ayrı bir yere sahiptir.

Feracelerde Şık Tasarımlar

Kıyafetleri tamamlayan ve dış giyimde en çok kullanılan türler içerisinde feraceler ayrı bir öneme sahiptir. Feracelerin kullanım alanları da oldukça farklıdır. Günlük yaşantının her alanında kullanılabildiği gibi özel gün ve gecelerde de kullanılmaktadır. Feracelerde iş kullanımı oldukça fazladır. Özel günlere özel feracelerde kol ve yaka kenarlarında işlemeli modeller oldukça tercih edilen tasarımlardır.

Önden düğmeli ya da fermuarlı modellerde nakışlı ya da sade tasarımları görmek mümkündür. Günlük yaşamda ise feracelerde mevsime göre değişen tasarımlar bulunmaktadır. Kış ve sonbahar ayları için kapüşonlu modeller en çok tercih edilen tasarımlardır. Modern çizgilerde olan feracelerde, salaş kesimler ve büyük cep modelleri göze çarpmaktadır. Feracelerde farklı desen kullanımı da bulunmaktadır. Klasik feraceler genelde düz renklerden oluşmaktadır.

Tesettür Kıyafetlerde Rahatlık

Tesettür kıyafetlerde öne çıkan rahatlık vurgusu, her kesimden bu kıyafetlere olan ilgiyi arttırmaktadır. Geniş etekler, etekli ceketli takımlar ya da bol pantolon üzeri uzun tunikler gibi. Spor yaparken giyilecek tasarımları da bulunan tesettür kıyafetler, en ağır gece elbiseleri olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Eşofman, ikili takım ve elbiselerde birbirinden şık model zenginliğini tesettür kıyafetlerde bulmak mümkündür.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.