Migrene Ne İyi Gelir?

Baş ağrıları, insanların hayatını olumsuz bir şekilde etkileyen ve tedavi edilmediğinde birçok olumsuzluğu da beraberinde getiren ciddi ağrılardır. Bazen hiç beklenmedik ve zamansız bir anda oluşan bu ağrılar insanlara çok kötü anlar yaşatır. Migren, baş ağrılarının ilerlemiş halidir. Birçok insan migren ağrılarını ve ataklarını çok şiddetli yaşar ve ağrıyı dindirmek için elinden geleni yapar. Migren ağrısına sahip olan kişiler migren atakları nasıl geçer sorusuna cevap bulmak isterler. Migren ağrılarını hafifletmenin birçok yolu vardır. Bu yöntemler, ağrının başlayacağı anda uygulandığı zaman migren  ciddi boyutlara ulaşmadan daha hafif atlatılır.

Migreni Hafifletmenin Yolları

Migreni olan bireyler, ağrıları hafifletmek için hemen hemen birçok yolu denerler. Bunlar arasında en etkili olan yöntemlerden biri aloe vera bitkisidir. Aloe vera bitkisi, jel olarak baş bölgesine sürüldüğü zaman  migren atağı hafifletilir. Migren ağrıları nasıl geçer sorusunun farklı bir cevabı da mentollü nane yağı kullanmaktır. Nane yağı koklamak ve buharlaştırma yöntemi ile kullanmak sinüsleri açtığından dolayı migren ataklarında kullanılır. Mentollü krem ve masaj jelleri migrende sıklıkla kullanılan yöntemlerdendir. Migren ataklarının önüne geçmek için kalabalık olan ortamlardan mümkün olduğunca uzaklaşmak gerekir.

Migren Atakları Uzun Sürer Mi? 

Migren atakları bazen 4 saat bazen ise 72 saat sürebilir. Ense, göz çevresi ve şakaklarda şiddetli ağrı olması, migrenin önemli belirtileri arasında yer alır. Migren atağı yaşayan bireyler ışığa ve sese karşı rahatsızlık duyar. Çok şiddetli olan ve geçmek bilmeyen ağrılar için doktor tarafından ağrı kesici iğneler reçete edilmektedir. Bunun dışında kalan ağrı kesici jeller, kremler ve bir takım bitkilerdir. Aynı zamanda vücut susuz kaldığında baş ağrıları ve migren atakları da meydana gelmektedir. Migren atakları nasıl geçer sorusunun bir diğer cevabı da bol bol su tüketerek migren ağrıları azaltılabilir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.