Mezuniyet Elbiseleri Ortaokul

Mezuniyet baloları birkaç sene öncesine kadar sadece üniversite bölümlerinden mezun olanlar için yapılırdı. Günümüzde artık mezuniyet baloları ilkokul bitiminde, ortaokul, lise ve üniversite bitiminde yapılıyor. Kep töreni adı altında, öğrenciler ufak gösteriler ile okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına veda ediyorlar. Sonrasında ister okulun kendi ayarladığı ister arkadaşlarıyla kendi aralarında anlaştıkları kafe veya restorantlar da eğlenceli müzikler eşliğinde bir gün geçiriyorlar. Her yaş gurupları için farklı düzenlenen mezuniyet baloları çağımızın en gözde sosyal aktivitelerinden. Tabi mezuniyet balosu denilince genç kızların aklında hemen oluşacak sorulardan biri ‘Ne giyeceğim?’ oluyor. Yediden yetmişe gerçekten tüm kadınların içinde güzel giyinmek ayrı bir telaş, ayrı bir savaş. Mezuniyet balolarının vazgeçilmezi olan abiye elbiseler, ortaokul yaşlarında ki kızlar içinde cıvıl cıvıl renklerle tasarlanmıştır. Ortaokuldan mezun olurken ortalama yaş 13-14 oluyor. Hemen hemen genç kızlık formuna girmiş sayılırlar. Ancak kızlar her zaman kendinden büyük giyinmeyi daha çok severler. Hepimiz için bu geçerli değil mi? Küçükken sürekli yaşımızı büyütmek isteriz, büyüdükten sonra da küçültmek. Kendi yaşına uygun giyinmeyenler için gerçekten şunu söylemeliyim ki; her yaşın ayrı bir güzelliği var. Bu yüzden yaşınıza uygun renkler ve modeller tercih edin. Büyümek her zaman güzel olmayabiliyor.

Mezuniyet elbiseleri ortaokul yaş guruplarına göre seçilirken, abartılı modellerden ve koyu renklerden uzak durmalısınız. Daha canlı renkler daha çicekli desenlerden tercih yapın. 13-14lü yaşlarda koyu renk tercihleri size uygun değil. Açık pembe tonları, bebe mavisi veya yeşil, sarı tonlarından bir model seçerek daha cıvıl cıvıl görünmelisiniz. Öyle kocaman saç topuzlarından da uzak durun. Doğal görünüme yakın olmak, yaşınıza uygun giyinmek sizi inanılmaz güzel gösterecek. Uzun model elbiseler yerine kısa modeller seçin. Askılı tarzlardan, ufak çaplı işlemelerden veya rengârenk çiçek desenlerinden tasarlanmış elbise modelleri sizler için var. Ortaokul mezuniyet balosunun en güzel ve sevimli kızı olmak istemez misiniz? Uzun abiye elbiseler, abartılı taşlı işlemeler, danteller veya dekolteler inan ki sizi komik gösterecektir. Yaşınıza uygun giyinmezseniz komik bir duruma düşebilirsiniz.

  Mezuniyet elbiseleri, ortaokul yaşlarında ki kızlar için daha çok kısa modellerden yapılmıştır. Eğlenceli, cıvıl cıvıl renklerle kombinlenerek uyum sağlanmıştır. Altına rahat babet ayakkabı veya sandalet modelleriyle birlikte giyinebilirsiniz. Saçlarınıza ufak dalgalar yaptırın, belli belirsiz bir makyaj yapın. Bu yaşlarda doğal görünmek sizi hem komik duruma düşürmez hem de yaşınıza uygun şekilde tercihler yapmış olursunuz

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.