Mezuniyet elbiseleri ortaokul 14 yaş

Ülkemizin zorunlu eğitim sisteminde ilkokul, ortaokul ve lise bulunmaktadır. 4 yıllık ilkokuldan sonra 4 yıllık ortaokul eğitimi başlar. Ortaokul eğitimin bitiminde öğrenciler sınava girer. 8.sınıf sınav hazırlığının olduğu zorlu bir senedir. Sınavlar, dersler derken bitirilen sene mezuniyetle taçlandırılır. Yeni bir okula geçişte önce yapılan mezuniyette kızlar erkekler en şık halleriyle bulunur. Mezuniyet elbiseleri ortaokul 14 yaş modelleri yapılacak törenin mahiyetine göre şekillenir.

Mezuniyet vakti gelmeden aylar önce kızlar kıyafet araştırması yapmaya başlar. Kendilerine ve törenin konseptine en yakışan kıyafetleri bulmak için büyük uğraş verirler. Ortaokul mezuniyetlerinin bazıları okulun bahçesinde, balo salonunda veya gösterir salonunda yapılır. Bazı mezuniyetler ise okul sınırlarının dışında farklı bir salonda yapılır. Elbisenin modelini seçme konusunda törenin nerde yapılacağı konusu önemli bir yere sahiptir. Okulun sınırlarında yapılan mezuniyetlerde biraz daha sade modeller tercih edilmelidir.

Okul dışında özel balo salonlarında yapılacak mezuniyet ve kep törenlerinde uçuş uçuş elbiseler, volanlı ve farbeli elbiseler kullanılabilir. Işıltılı kumaşlardan tasarlanan kıyafetlerde uzun ve kısa seçeneği bulunur. Genellikle mezuniyetler yaz aylarında yapılır. Yaz sezonunun moda renkleri tercih edilerek dar kesimli veya bol kesimli modellerden vücut tipine en uygun olan giyilmelidir.

Ortaokullulara Özel Kısa Elbiseler

Ortaokuldan mezun olacak öğrenciler ne çocuk ne de tam olarak gençtir. Çocukluk ve gençlik arasındaki öğrencilere mezuniyet elbiseleri ortaokul 14 yaş için en ideal modeller bulunmalıdır. Ne çocukça durmalı ne de fazla abartılı olmalıdır. Elbise arayışları hem eğlenceli hem de zordur. Model bulmak, rengini doğru ayarlamak için biraz zaman ayırmak gerekecek. 14 yaşında bir öğrenci uzun veya kısa elbise modellerinden birini seçebilir. Kısa modellerde ultra mini asla kullanılmamalıdır. Dizlerde veya dizlerin hafif üstündeki kısalık ortaokul öğrencisi bir bayan için ideal bir kısalıktır. Krepten düz kesim bir elbise düz vücut hatlarına sahip kızlarda çok şık duracaktır.

Kumaş olarak desenli veya düz şifon tercih edilebilir. Şifon kumaştan yapılmış romantik kısa elbise çok güzel duracaktır. Tül veya saten kumaş bir diğer kumaş seçeneği olabilir. Tülden veya satenden yapılmış kabarık elbiseler kızları mezuniyet gecesinin prensesi ilan edebilir. Lila, pembe, açık mavi, sarı ve daha çok pastel renkler ortaokul mezuniyet elbiselerinde en fazla tercih edilen renklerdir. Kısa elbiselerin üst kısmı kapalı olabilir. Uzun veya hafif kısa kol tercih edilebilir. Draperlerle zenginleştirilen tek omuz ve spagetti askılar farklı seçenekler olarak sunulur.

Ortaokul Mezuniyeti Uzun Elbiseler

Elbiselerin etek uzunluğu kişiler tercihe göre farklılık gösterir. Şifon kumaştan yapılan uzun elbiseler genç kızları olduğundan daha uzun gösterecektir. Trendler arasında yer alan şifon elbiseler kızları çok şık ve zarif gösterecektir. Mezuniyetler için daha çok pastel tonlardaki şifon elbiseler tavsiye edilir. Bohem havada tasarlanmış olan farklı yaka tiplerinden ve dökümlü eteklerden oluşan elbiseler modern ve farklı tarzdaki kızlara uygundur. Kollardaki volan detayı ise elbisenin göz alıcı olmasını sağlar. Belinin inceliğini vurgulamak isteyen gençler A kesimli veya kabarık uzun elbiseleri tercih etmelidir. Bu elbiseler basen kısmını kapatıp belin inceliğini ortaya çıkararak daha zarif bir görüntü oluşturur.

Mezuniyet geceleri özeldir. Mezuniyet elbiseleri ortaokul 14 yaş için olan modeller de geceye özel güzellikte olmalıdır. Işıltılı kumaştan imal edilmiş olan uzun bir elbise şık bir stil meydana getirecektir. Kumaş ışıltılı değilse bile elbisenin üzerine eklenen boncuklar, taşlar veya diğer detaylar elbiseye ışıltı katmalıdır. Tüm bakışları üzerine çekmek isteyen ortaokullu kızlar kesinlikle vücut tipine göre bir elbise seçmelidir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.