Korse Nedir Ne İşe Yarar?

Korseler, zayıf görünmek için kullanılmakla beraber aynı zamanda kalıcı bir zayıflık ve incelik için tercih edilir. Kalıcı bir iz bırakması için doğru korse seçimi ve kaliteli bir korse alımı gerekiyor.

Korse Ne İşe Yarar

Korse Ne İşe Yarar

Doğru Korse Seçimi

Eğer kalıcı bir zayıflık isteniyorsa lâteks içerikli bir korse tercih edilmelidir. Lâteks içerikli korseler hem dayanıklı hem de çok esnek bir yapıya sahiptir. Kalıcı zayıflığı, lâteks içerikli olmasından sağlar. Lâteks içerikli bir korse ısı bölgesi oluşturduğundan zayıflamaya ve incelmeye yardımcı olur. Isı bölgesi ile birlikte korsenin bulunduğu bölgedeki yağlar ter bezleri yardımıyla birlikte dışarı atımı sağlanır. Bu korse de esneklik bozulmaz bir yapıdadır. Yine bunu lâteks içerikli olmasından alır.

Korse Nedir ?

Korse Nedir ?

Korse Alırken Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Korse seçiminde doğru korse gibi beden seçimi de çok önemlidir. Markalara göre beden boyutları değiştiğinden öncelikle benden ölçüleri alınmalıdır. Beden ölçülerine göre korse seçimi yapılır.  Göbeğin en kalın yerinden ve en ince üst yerinden ölçüler alınır. Akabinde kalça bölgesinden ölçü alınır. Boy ile birlikte beden tablosundan uygun beden seçilir daha sonra korse alınır.

Korse Nasıl Giyilir?

Korse kullanımı yani giyimi doğru teknikler uygulanmadığı zaman zorluk yaşatır. Bu yüzden teknikleri bilmekte fayda var. İnce bir çorap yardımıyla korse giyilirse rahat bir giyim sağlanır. Başka bir kişiden yardım da alınabilir. Aynı zamanda uzun bir çorap nasıl katlanıp giyiliyorsa korse de bu şekle getirilip rahat bir şekilde kullanılır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.