Klasik Bayan Giyim Modelleri Tercih Sebepleri Nelerdir?

Kadınlar için güzel giyinmek, en az yemek içmek uyumak kadar elzemdir.  Gelişen teknoloji ile birlikte, kadınların iş hayatında eskisinden çok daha fazla olması, giyime verilen önemin artmasına sebep olmuştur. Hergün, onlarca kişi ile karşı karşıya kalan kadınlar, bu nedenle dış giyimlerine çok daha fazla özen göstermeye başlamıştır.

Kıyafete verilen önem, öyle bir hal almıştır ki, bugün kadın giyim üzerine bir çok firma piyasada bulunmakta ve hergün birbirinden farklı ürünleri kadınların beğenileine sunmaktadır. Her tarzın giyimi farklıdır. Ve her kıyafet her yerde giyilemez. Ama senelerdir değişmeyen tek giyim tarzı klasik bayan giyim modelleri olmaktadır.

Rengi, deseni, kumaşı ne olursa olsun klasik modellerden asla vazgeçmeyen bir çok kadın bulunmaktadır. Erkek tarzı giyim ile yani klasik modellerden, pantolon-ceket kombininin tercih edilmesinin asıl nedeni, iş hayatında erkek egemenyasını kabul etmeyen kadınların onlara rakip olduğunun göstergesidir. Pantolon-ceket takım ile hem kendi kadın ruhunun incelğini, hem erkek gücünü taşıdığını sergilemektedir.

Sadece pantolon-ceket değil, kadının simgesi etek-ceket de iş ortamında kadının kurtarıcısı diğer kombinlerdendir. Çünkü bu tarz ile hem iş hayatının ciddiyetini vurgularken, hem de kadınsı bir hava ortaya konulmaktadır.

Sadece iş yaşamında değil, özellikle iş yemeklerinde, sosyla hayatda tercih edilen ve minimum parça ile şıklığı bulan kadınların diğer bir tercihi ise klasik bir elbisedir. Zarif bu elbiseler, kullanılan ayakkabı ve çanta ile, şıklığın sadelikle de yakalanabileceğinin göstergesidir.

Klasik Bayan Giyim Modelleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sadelik ve şıklıktan ödün vermeyen ancak çok modern tarzları tercih etmeyen bayanların seçimi klasik bayan giyim modelleri yönünde olmalıdır. Ancak her giyim tarzında olduğu gibi burada da kadınların kendi vücut yapısını tanıyarak almaları gerekmektedir.

Seçimi klasiklikten yana olan bayanlar, elbise alırken, vücut tipine uygun modelleri seçmelidir. Kilo problemi olan bayanlar aşırı dar, ya da aşırı bol olan modelden kaçınmalıdır. Tek renk, bel kıvrımını gösteren ve boyuna göre belirleyebileceği uzunlukta elbiseleri tercih etmelidir.

V yakalı modeller kişiyi olduğundan uzun gösterir. Mini ya da midi boy yerine ara boy, önden kulplu modeller bu tip kadınlar için uygun giyim tarzıdır. Klasik giyimde pantolon seçmek çok önemlidir. Şıklıkla birlikte aşırı kilolu görünmemek için, büzgülü ve pileli modellerden kaçınmak en doğrusudur. Basenleri geniş olan hanımlar, bol paça ile bunu kapatabilir.

Düşük bel, göbek ve bel çevresi problemi olanlar için doğru bir seçim değildir. Bunun yerine yüksek bel tercih etmeli ya da tunik ile fazlalıklarını kapatmalıdır.Bir diğer klasik giyimin vazgeçilmesi kalem eteklerdir. Yıllardır modası geçmeyen bu tarz etekler ile kombine edilen ince gömlekler ve stiletto ayakkabılar, sade bir şıklık isteyenler için idealdir. Ancak kilo problemi olan bayanlar, çok uzun olmayan gömlek ile kalem eteği kullanabilir. Ya da kalem etek kullanamam diyenler için A biçimindeki etekler kurtarıcı rol oynayabilir.

Klasik bayan giyim modelleri için en önemli ve değişmeyen parça elbette ki ceketlerdir. Yine basen ve bel fazlalığı olan bayanlar ceket seçerken etek uçları köşeli modelleri tercih etmelidir. Omuzları dar olan bayanlar, klasik vatka ile ceketlerini tamamlayarak, ayrı bir şıklık kazanabilirler.

2019 Yılının En Trend Klasik Bayan Giyim Modelleri

2019 yılında da değişmeyen klasik bayan giyim modelleri arasında tek parça elbiseler gelmektedir. Yaka kısmı kare, V ve erkek yakalı modeller yine revaçta görünüyor. Siyahın asaleti, lacivert ve kahverenginin değişmezliği yanında füme, grinin her tonu kullanılabiliyor.

Takım elbise, yani pantolon-ceket modellerinde, bol paça pantolon ile birlikte etek kısımları sivri gelen erkek yaka ceketler bu sene de klasik giyimde ön planda görünüyor. Kalem etekde kumaş seçimi deriden yana olurken, kloş etekle geçmişi yaşamak isteyenler için, yine modasını koruyor.

Bunun yanında krep kumaşlardan hazırlanan gömlekler ile tüm kombinler tamamlanarak ortaya muhteşem bir klasik şıklık ortaya çıkıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.