Kısa Boylu Bayanların Kıyafet Seçimi

Genellikle kısa boylu kadınlar boylarının kısalığını bahane ederek şık giyinemediklerinden yakınırlar. Halbuki yapılması gereken boylarıyla orantı sağlayabilecek kıyafetleri seçmektir. Tepeden tırnağa kadar tek bir renk seçmek yerine daha uzun bir silüet yaratmaya çalışmalısınız. Çok sayıda farklı renk gözü yorarak silüetinizin bozulmasına neden olabilir.

mini etek
mini etek

Kısa boylu kadınlar için vazgeçilmez olması gereken parçalardan birisi de topuklu ayakkabı giymektir. İster birkaç santim ister daha fazla uzunlukta seçeceğiniz topuklu ayakkabılar size ekstra uzunluk vererek boyunuzun uzun gözükmesine yardım edecektir. Eğer stiletto modasına alışkın değilseniz dolgu topuk ayakkabılarla da şık bir uyum yakalayabilirsiniz.

Kısa Boylu Kadınlar için Bazı Öneriler

Uzun boylu olmak kişinin tamamıyla kendine bağlı bir özelliğidir. Yüksek belli şortlar, pantolonlar veya etekler şıklık oluşturmak adına her zaman kısa boylu kadınların tercihleri arasında yer almalıdır. Yüksek bel bacakları uzun göstereceği için her zaman uzun olmanıza da yardımcı olur. Uzun elbiseler ve etekler kısa boylu kadınlar için her zaman endişe oluşturabilir. Bu durumda uzun eteklerin ve elbiselerin yakışması için şık sütun tarzı etek ve elbiseler tercih etmeye çalışmalısınız.

elbiseler
elbiseler

Eğer bacaklarınız uygunsa kısa boylu kadınlara mini etek ve elbiseler oldukça yakışır. Doğru ayakkabı seçimiyle birlikte uzun ve ince bacaklara sahip bir görüntü oluşturabilirsiniz. Pantolon seçimine gelince ise iş tamamen doğru orantıyı bulmakta. Çok hacimli olmayan dar stilleri tercih etmeye çalışmalısınız. Boru paça ve İspanyol paça pantolonlar daha uzun boylu görünmenizi sağlayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.