Kadına En Çok Yakışan Stil Pin Up!

Kadının cazibesini ve seksapelitesini en sevimli, en romantik şekilde ön plana çıkaran 50’li yıllarda kültleşmiş bir stil olan Pin Up aslında güzel, çekici, alımlı bir kadının nasıl olması gerektiğini betimleyen kadın görüntüleri olarak ortaya çıkmış hoş ve sempatik fotoğraflardır. Pin Up fotoğraflarda  Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Rita Hayworth, Ava Gardner, Elizabeth Taylor gibi o dönemlerde güzelliğin ve feminenliğin sembolü sayılmış, ünlü aktristler yer alıyordu.

pin up stili

pin up stili

Yeni Nesil Pin Up Stili

İkon haline gelmiş ünlü kadınların giyimi, kuşamı, aksesuarları, duruşu bakışı ile her yönüyle etkileyici olan in stilleri Pin Up olarak adlandırılıyor. Günümüzde de Scarlet Johanson, Michelle Williams, Candice Swanepoel gibi pek çok temsilcisi bulunuyor. Pin Up stilini bire bir uygulamak özgünlükten uzak olacağından, bu stili modern giysilerle birleştirerek, özünü kaybetmeden, uyarlama bir pin up stili yaratabilirsiniz!

Zamane Pin Up Stili için Temel Çizgiler

Bu stil için önemli olan dişiliğin romantik bir üslupla (vamp olmadan) vurgulanması. Kabarık etekler, belin inceliğini ortaya çıkaracak elbiseler, göğüs dekolteli şık büstiyerler, kısa vücudu saran kadınsı ceketler en temel giysiler arasında yer alıyor. Puantiyeler, bebe yakalar, karpuz kollar, çiçek veya meyve desenler gibi Pin Up stil detayları özellikle günlük giysiler için kullanılabilir. Bedeni zarif gösterecek korseler, göğüsleri dik ve dolgun gösterecek iç çamaşırları da Pin Up’ın gizli sırlarından!

pin up stili için makyaj

pin up stili için makyaj

Aksesuar kullanmadan asla olmaz, onlarda kıyafet kadar önemli! Dantel ya da tül eldivenler, yüksek topuklu ayakkabılar , fular veya bandanalar akşam gezmeleri için birebir. Puanlı, dantel, jartiyerli çoraplar, geniş kemerler , clutch çantalar en önemli aksesuarlar. Kıyafet aksesuar tamamsa artık yüzünüze çekici bir makyaj, saçınıza da dalgalar veya estetik bukleler eklemeyi unutmayın!

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.