Kadın Maske Modelleri

Corona virüs salgını ile birlikte maske takma zorunluluğu doğmuştur. İşte bu yüzdendir ki birçok kadında zorunlu olarak maskeler takmaktadır. Ancak her daim olduğu gibi maske takarken de şık ve güzel görünmek isteyen kadınlar farklı maske modelleri aramaktadırlar.

Farklı maske modelleri arayan kadınlar aynı zamanda kendilerini virüsten koruyabilecek Corona maskesi olabilecek maskeleri de araştırmaktadırlar. Ancak yine de içleri rahat etmeyen kadınlar, gösterişli ve şatafatlı maskelerinin üzerine siperlik takarak maskenin koruduğundan emin olmak istemektedirler.

Corona için Maske Nasıl Seçilmeli?

Corona maskeleri son dönemde sıkça tercih edilen maske modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında piyasada corona maskeleri adında bir maske yoktur. Bu tamamıyla corona sürecinin yaygınlaşmasından sonra klasik maskelere verilen isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Corona maske modelleri günümüzde desenli maske ve aynı zamanda farklı renklerde üretimi yapılmaya başlanmıştır.

Alacağınız maskenin gösterişli ve aynı zamanda Corona maskesi olarak kullanmak istiyorsanız. İlk olarak yapmanız gereken şey aldığınız maskenin filtresi olup olmadığını kontrol edin. Eğer filtresi yok ise o maske değil ağız kapatıcıdır ve Corono için size hiçbir katkı sağlamaz.

Yıkanabilir Maske Modelleri

Yıkanabilir maske piyasada Corona maske olarak veya Coronadan koruyan maske olarak satılmaktadır. Ancak bu büyük bir yanılgıdır. Çünkü bir maske yıkandığında filtresi zarar görür ve filtre zarar gördüğünde de o maske sizi salgından korumaz. Tabi ki maskenizin filtresi çıkarılıp geçirilebilen bir filtreye sahipse bu durum biraz daha farklı olacaktır. Çünkü o zaman filtreyi çıkarıp yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yıkanabilir Maske Yorumları Nasıldır?

Yıkanabilir maske yorumu yapacak olursak, tek söyleyeceğimiz şey birçok uzmanın hem fikir olduğu ortak görüş olan, yıkanabilir maske sadece bir ağız kapatıcı ve kesinlikle bir maske olmayıp sizi corona virüsten korumayacaktır.

N95 Maske

Corona virüs sürecinde iken corona virüs ile en etkin mücadeleler N95 Maske modelleri ile yapılmıştır. Corona virüs için yapılan bu en etkin mücadelelerin baş kahramanı olan N95 modelleri içerisinde yer alan filtreler sayesinde virüse karşı son derece etkin bir rol üstlenmiştir. Bu yüzdendir ki hem şık duran hem de sizi virüsten koruyan N95 Maske modelleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.