Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır? 

Her gün düzenli cilt bakımı yapmak, kendinizi daha genç ve bakımlı hissetmenizi sağlar. Aslında insanların günlük bakıma fazla önem vermediği bilinen bir gerçektir. Kısa ve etkili olan günlük bakımlar sayesinde hem cilt pürüzleri ortadan kaldırılır hem de daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşulur.

Günlük bakımlar, sabah rutini ve akşam rutini olarak belirlenmelidir. Günlük cilt bakımı yaparken en önemli şey, cilt temizliğidir. Cilt temizliği en önemli olan, cilt bakımıdır. Temiz olmayan bir cilt ne yapılırsa yapılsın, sağlıklı olmaz.

Şehir kirliliği, stres ya da yaşın ilerlemesi, cildi zamanla yıpratır ve çabuk yaşlanmasını sağlar. Aynı zamanda akne, sivilce ya da siyah nokta gibi problemler ortaya çıkabilir. Günlük sabah akşam düzenli yapılacak bir cilt bakımı ile b problemlerden kış bir süre içinde kurtulabilir ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Günlük cilt bakımı cilt tiplerine göre, uygun ürünlerle yapılırsa, verimli sonuç alınabilir.

Yağlı Ciltler İçin Günlük Yüz Bakımı

Yağlı cildin en büyük sorunu yağlanma ve parlak görünümdür. Bunun için yağ dengesini ayarlayıp, sebum üretimini azaltmak, en büyük hedef olmalıdır. Bunun için matlaştırıcı yüz temizleme jellerini sabah akşam kullanmak, cildin yağlanmasını engelleyecektir.

Yağlı ciltlerin en çok muzdarip olduklarını konu, sivilce ve siyah nokta oluşumudur. İyi temizlenen bir ciltte, sivilceler de zaman için de azalır. Bunun için günlük kullanılabilen, kıl içerikli maskeler tercih edilmelidir.

Sabah ve akşam gözenekleri sıkılaştırmak için, matlaştırıcı tonik, mutlaka kullanılmalıdır. Bakımın en son aşaması nemlendirici kullanmaktır. Özellikle yağsız nemlendirici kullanmak, yağlı ciltler için önemlidir. Çay ağacı ya da limon içerikli ürünler de tercih edilebilir. Aynı zaman da leke açıcı içeriği olan kremlerde tercih edilebilir.

Kuru Ciltler İçin Günlük Yüz Bakımı

Kuru ciltlerin en büyük sorunu kuruluk ve gerginliktir. Kuruyan cilt çabuk kırışır ve aynı zamanda kaşıntı gibi farklı sorunlarda ortaya çıkabilir. Kuru cildin çok iyi nemlendirilmesi, kurumasının önlenmesi sağlanmalıdır.

Kuru ciltler için kullanılan temizleme jelleri mutlaka, nemlendirici özellikli ve cilde faydalı yağlar içeren ürünler olmalıdır. Panthenol içeren tonikler, cildi gün boyu nemli tutmaya yarar. Hyaluronik asit içeren ürünler, kuru cilt tipi için çok uygundur. Haftada bir yapılacak olan, zeytinyağı ve bal maskesi cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar.

Normal Ciltler İçin Günlük Yüz Bakımı

Normal ciltler en sorunsuz olan, olması gereken bir cilt yapısına sahip, cilt tipidir. Normal ciltlerde kuruma, akne ya da leke gibi problemler yaşanmaz. Normal cilt tipinin günlük bakımı, cildi korumak ve daha parlak bir hale getirmek için yapılabilir. Bu cilt tipine, normal ciltler için olan, temizleme ürünleri ve nemlendiriciler kullanılmalıdır. Haftada bir canlandırıcı maske uygulanması, normal ciltler için yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.