Günlük Makyaj Nasıl Olur?

Cildimizin gün içerisinde çevredeki olumsuz etkileri kendine çekmesi, gözeneklerimizin tıkanması sonucunda sağlıksız bir cilt görünümüne sahip olabiliriz. Ciltteki pürüzleri onarana kadarsa bunları makyaj ile kapatmaya çalışırız. Günlük makyaj etkisiyle daha sağlıklı ve canlı görünen cilt sayesinde kendimizi daha iyi hissederiz.

Ancak çevrede yer alan olumsuzluklardan etkilenen cildimizi  üstüne makyajla yormamak için gün içerisinde kullanacağımız makyajda daha hafif ürünler kullanarak sade makyaj tercih etmeliyiz. Özellikle makyaj gün boyu yüzünüzde kalacaksa gözeneklerin tıkanmaması ve hava alabilmesi için ağır kozmetik ürünlerden kaçınmak gerekir.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyaj için ilk yapılması gereken cildin makyaja hazır hale getirilmesi için uygun bir temizleyici ile temizlenmesidir. Daha sonra makyajın doğal durması ve cilt altına yerleşmemesi için uygun bir nemlendirici veya baz kullanmak gerekir. Tüm bunları yaptıktan sonra cildiniz makyaj için hazır hale gelecek. Günlük makyajda kullanacağınız renkler hafif ve sade olmalıdır. Birçok kişi günlük makyajının yok gibi görünmesini ister. Bu yüzden çok pigmentli ürünler yerine daha soft kozmetikler kullanmak doğru olacaktır.

Günlük Makyajda Önemli İpuçları

Günlük makyaj için ilk tercihiniz toprak renkleri olmalıdır. Keskin renk olan siyahı kullanmak yerine kahve tonlarını kullanmak makyajı daha sade hale getirecektir. Makyaj tarzları farklı olsa da günlük makyajda kullanılan ürünler hemen hemen aynıdır. Makyaja başlarken önemli bir ipucu da göz makyajından başlanmasıdır. Makyajınızın gidişatını kolaylaştıracak olan bu hamlede göz altınızı kapatmak ilk adımınız olsun.

Daha sonra göz kapaklarınıza uygulayacağız farı seçerek göz çevresine yedirebilirsiniz. Sürdüğünüz far renginin ten rengi bir far ile de göze sabitlenmesi doğal görünüm için önemlidir. Farla işinizi bitince bir diğer adım da rimel sürmektir. Topak görünüm olmaması için kirpik diplerinden başlayarak sürülen rimel, kat kat olacak şekilde sürülmemeli, kirpikler ayrık durmalıdır. Gözünüzün etrafındaki rimel kalıntılarını da pamuk yardımıyla temizlemeyi unutmayın.

Günlük Makyajda Olmazsa Olmaz Ürünler

Günlük makyaj yaparken mutlaka kullanmanız gereken kozmetik ürünlerden biri allıktır. Elmacık kemiklerinize süreceğiniz allığın rengi de çok koyu olmamalı, sanki yanaklarınız kendiliğinden kızarmış gibi bir görünüm vermelidir. Günlük makyajda fondöten sürerek cilt gözeneklerini kapatmak yerine hafif bir allık istediğiniz o canlılığı cildinize verecektir. Bir diğer önemli ürün ise rujdur. Dudak çevresine süreceğiniz dudak kalemine uyumlu olarak seçeceğiniz ruj, ten renginize yakın nude renkler olmalıdır. Böylece daha doğal ve abartısız bir makyaj yapmış olursunuz. Dudak kalemi kullanmıyorsanız bunun yerine mat rujları tercih edebilirsiniz.

Günlük makyajda önemli olan şey kullanılan renklerdir. Hem farda hem rujda kullandığınız renkler çok abartılı ve pigmentli olmamalıdır. Günlük makyaj yapmanın amacı sade olması ve yok gibi görünmesidir.  Bu yüzden yumuşak renkler kullanılarak günlük makyaj rutini oluşturulmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.