EŞOFMAN TAKIMI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yalnızca spor yaparken giymek için değil, artık günlük giyimin bir parçası da olarak kullanılan eşofmanlar; rahatlığına düşkün olanlar için oldukça önemli bir giysi. Dolayısıyla genelde günlük kıyafetlerinizden farklı bir amaçla kullandığınız eşofmanlarınızın; içerisinde rahat hareket edebileceğiniz ve terlediğinizde sağlık açısından problem yaratmayacak türde olması gerekiyor.

Bu yüzden eşofman satın almadan önce yalnızca modeline ve renk uyumuna değil, vücut tipinize ve yaptığınız sporun uygunluğuna, kumaşının kalitesine, cildiniz için herhangi bir sorun yaratıp yaratmayacağına vs. gibi özelliklere bakmanız gerekiyor.

Yanlış Bilgiler Doğrultusunda Eşofman Almayın

Çoğu kişi, spor yaparken terlemek gerektiğine inanır ve bu sebepten yaz ya da kış mevsimi olması fark etmeksizin giyilen eşofmanın terletecek şekilde kalın olması gerektiğini söylerler. Fakat bu durum her zaman sanıldığı kadar sağlıklı sonuçlar yaratmayabilir. Özellikle havaların sıcak olduğu yaz aylarında vücudun mutlaka hava alması gerekir ki, kalın kıyafetlerle bu durum söz konusu olmaz. Bu yüzden vücudunuz hava alamadığı gibi, aynı zamanda atmak istediğiniz toksinlerden de kurtulamazsınız. Dolayısıyla özellikle sıcak havalarda mutlaka hava geçiren tarzda eşofmanlar satın almalısınız.

Rahatlığınızı Ön Plana Alın

Spor yaparken bile güzel görünmek isteseniz de her zaman önceliğiniz rahat hareket etmek olmalı. Bu yüzden özellikle bacaklarınızı kolayca hareket ettirebileceğiniz tayt formundaki eşofmanları tercih etmelisiniz. Üst kısmının ise, sizi daraltmayacak yumuşak kumaşlı geniş formda olmasına özen göstermelisiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.