Elbise Gelinlik Nedir?

Doğallıktan yana olan gelinler elbise gelinlik tercih ediyor. Gelinlik modelleri çok geniş bir yelpazede ürün çeşitliliğine sahiptir. Gelinler, gelinlik seçerken çok zorlanırlar.  Her tarza ve zevke göre tasarlanan gelinlikler, gelinlerin en özel günlerinde onlara eşlik eden en önemli parça.

Gelinliğin en önemli kısmı ise etek kısmıdır. Eteklerinin kesim şekline göre farklı isimler alan gelinlik modelleri arasından tercih yapabilmek için önceliğiniz istekleriniz ve kendi tarzınız olmalıdır. Çok özel bir gün olsa da tarzınızı yansıtan gelinliği seçmeniz, konuklarınız için de önemlidir. Üzerinize yakışması ve sizi yansıtması, daha güzel gösterecektir.

Gelinlik Modelleri

Birçok gelinlik modeli arasından bazı gelinler düz elbise gelinlik tercih ediyorlar. Özellikle düğün yapılmayacaksa ve sadece nikahta giyilecek bir elbise aranıyorsa çok abartılı olmaması için bu tür gelinlikler tercih edilebilir. Aslında bunların da kendi içerisinde sade ve daha ağır olanları vardır. Düz bir elbise şeklindeki gelinlikler herhangi bir detaya sahip olmayabilir. Sadeliği seven veya ikinci evliliğini yapan kişilerin en çok tercih ettiği model budur. Bir de düz elbise şeklinde olup gelinliğin hakkını veren modeller vardır. Sade olmasının yanında şık da olan bu gelinlikler asil gelinlerin tercihi oluyor.

Elbise Gelinlik Modelleri

Elbise gelinlik modellerinden en çok tercih edilenleri V yakalı olanlarıdır. Gelinlik mi yoksa elbise mi kararsızlığında bırakacak olan bu modeller düğünde veya nikahta zarafetinizi ortaya koyacak modellerin başında geliyor. Bohem veya vintage tarz fark etmeksizin farklı tasarımlarıyla son yılların gelinlik markalarının koleksiyonlarında kendine yer bulan elbise tarzındaki gelinlikler gelinler tarafından da çok tercih ediliyor.

Bunun dışında ince askılı elbise gelinlik modelleri de özellikle nikahta giyilebilen modellerdir. Gösterişsiz ancak sade bir şıklığa sahip bu gelinlikler zarif tasarımlarıyla gelinlerin gönlüne taht kuruyor. Bir diğer elbise şeklindeki gelinlik modeli de tül kollu gelinlik elbisesidir. Sadece düğün ve nikahta değil, başka yerlerde de kullanılabilecek tarzda olan bu model en yeni gelinlik trendleri arasında yer alıyor. Gelin alma merasiminde de giyilebilecek modellerin başında gelen bu gelinlik dantel detayıyla gelinlerin aklını çeliyor.

Bohem bir tarza sahipseniz tam size göre bohem tarz gelinlik elbiseler bulabilirsiniz. Dantelli, güpürlü, salaş gelinlik modelleri ile tarzınızı en mutlu gününüzde de yansıtabilirsiniz.

Etek Kesimine Göre Gelinlikler

Gelinliğin modeli ne olursa olsun en önemli yeri etek kesimidir. Etek kesimleri gelinliği gelinlik yapan özelliklerdir. Prenses modellerden kuyruklu gelinliklere tercih edebileceğiniz birçok seçenek var. Tam daire olan etek kesimleri, genellikle kabarık prenses gelinlik modelleridir. Arkaya doğru U şeklinde uzanan etek kesimleri, kuyruklu prenses gelinlik modelleridir ve bu yılın da modasıdır. Yine kuyruklu gelinliklerden çok daha uzun olanları vardır ve bunlara da tam kuyruklu prenses gelinlik modelleri deniyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.