ELBİSE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Şıklığınızı tek bir çizgide bir bütün olarak yakalamak istiyorsanız elbise seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar bulunuyor.

Elbise Modeli

Öncelikle bir elbise satın almadan önce sadece modayı göz önünde bulundurmaktan ziyade kendi vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.O senenin modası straplez bir elbise iken sizin vücudunuz toplu bir yapıya sahip ve omuzlarınız dar ise straplez elbiseler vücudunuzda kötü bir görünümün oluşmasına yol açacaktır.

elbise modeli

Bu tür vücuda straplez yerine boynunuzu saran, açık omuzlu modeller tercih etmeniz daha şık bir görünüm yakalayabilmenize yardımcı olabilir.Sırt ve bacak dekolteleri özellikle elbiselerde çoğu zaman eşsiz bir görünüm oluşturabilir. Fakat dekolte boyları kesinlikle abartılmamalıdır. Vücudunuzun beğendiğiniz ve ön plana çıkartmak istediğiniz bir noktasını hafif bir şekilde öne çıkartmanız yeterli olacaktır.

Elbise Modeli

Elbise Boyu Nasıl Seçilmeli?

Straplez elbise seçmek istiyorsanız her sezon moda olan geometrik kesimli modelleri tercih edebilirsiniz. Elbise boyları ise yeri geldiğinde ayak bileklerine kadar uzanabilen bir yapıya sahip olduğu için burada yine vücut yapınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer kısa boylu olduğunuzu düşünüyorsanız daha kısa elbiseleri, uzun boylu olduğunuzu düşünüyorsanız hem kısa hem de uzun elbiseleri tercih edebilirsiniz.Fakat uzun ve özellikle ayak bileklerinde biten elbiselerin hareketinizi kısıtlayabileceğini unutmayın.

elbise modeli

Bu tür uzun elbiseler ile birlikte aksesuar kullanırken ise mutlaka sadelikten yana tercihinizi gerçekleştirin.Özel davetlere katılacaksanız ve gecenin en şık bayanı olmak istiyorsanız elbisenizin kumaş seçimini doğru şekilde yapmalısınız.

Elbise Modeli

Şifon ve tül gibi kumaşlar özellikle abiye elbiselerin vazgeçilmezleri arasındadır. Bu tür kumaştan üretilmiş olan elbiseleri gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. En önemlisi ise satın alacağınız elbisenin kaliteli ve güvenilir bir marka tarafından üretilmiş olmasına özen gösterin.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.