Çizgili Gömlek Nasıl Giyilir?

Çizgili gömlek modelleri bayanların ve erkeklerin hayatında her mevsim kullanabilecekleri şık tasarımlara ve modellere sahip olan gömleklerdir.

Yazlık Çizgili Gömlek Modeli

Enine çizgili, boyuna çizgili ve çapraz çizgili olarak tasarlanan bu gömlekler aynı zamanda kalın ve ince çizgili olmak üzere de ikiye ayrılırlar.

beyaz gömlek
beyaz gömlek

Çizgili gömlek giymek istiyorsanız desenli aksesuar ve kıyafetler ile kombin yaratmaktan uzak durmalısınız. Giymek istediğiniz çizgili gömleğin altına her zaman tek parça sade ve şık tasarımlı parçalar seçmelisiniz.

Vücut Tipine Göre Çizgili Gömlek Seçimi

Yaz aylarında mavi ve beyaz renkli çizgili gömlek giymek istiyorsanız düz bir beyaz pantolon ya da klasik kesim bir kot pantolon giyebilirsiniz. Böylelikle dikkatleri şık gömleğinizin üzerine çekerek karışık görünümün önüne geçmiş olursunuz.

çizgili gömlek

Eğer fazla kilolarınız olduğunu düşünüyorsanız enine çizgili gömleklerden uzak durmalısınız. Enine çizgili şekilde tasarlanmış olan gömlekler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilecek modellerdir. Bu tür gömlekleri zayıf bir yapıya sahip olan bayanlar tercih etmelidir. Ancak kış aylarında bu tür gömlekleri giyerek şık bir hırka ile kamufle edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.