Büyük Memelere Cerrahi Olmayan Çözüm

İç çamaşırı giyme alışkanlığı tarih öncesi dönemlere kadar dayanır. Koruma amacı taşıyan ilk kullanımlarından 19.yy’a kadar pek fazla değişiklik göstermese de, 70’li yıllardan itibaren teknolojik ilerlemeler sayesinde üretilen fonksiyonel özellikli iç giyim ürünlerinin kullanımı hızla arttı. Sutyen, korse, gecelik, kombinezon, jartiyer gibi ürünlerle tanışan bayanların sutyen beklentilerine yönelik çalışmalar da çok gecikmez.

Minimizer (küçültücü)Sutyen

Her kadın aynı ölçüde memeye sahip olmadığı gibi ülkeler arasında bile farklılıklar gösterir.

Göğüs altı ve göğüs üstü ölçü farklılıklarına göre (küçükten büyüğe doğru) A-B-C-D-DD meme ölçülerini gösteren sınıflandırma tablosu, dünya sutyen üretiminde standardizasyonu sağlayan bir üretim gerçekleştirilmesini sağlar. Büyük meme grubundaki CD-D-DD-E-F ölçülerine göre özel olarak üretilen küçültücü-toparlayıcı sutyenler minimizer adını alır.

Minimizer Sutyen Nasıl Küçük Gösterir?

Taşımakta bile güçlük çekilen büyük göğüslerin (bilimsel olarak da kanıtlanan) anatomik yapıda bozulmalara ve sağlığı tehdit eden zararlara sebep olması en önemli sorunlarıdır. Minimizer sutyenlerin tasarımındaki model dikiş ve kumaş özellikleri memeyi toparlayıp baskılayıp, ağırlığını ise vücuda dağıtan özel bir teknoloji ile yapılır. Serbest salınımının önlenerek dikişlerle desteklenen meme,1 beden daha küçük görünür.

sütyenler
sütyenler

Giyilen giysinin altında çok iri memelerin biçimsiz duruşu psikolojik olarak rahatsız edici olduğu gibi görüntünün de estetik olmaması minimizer sutyen kullanmayı zaruri hale getirir. B standart kalıbının her meme için uygun olamayacağından hareketle üretilen minimizer (küçültücü-küçük gösteren) sutyenler, bayanların büyük meme sıkıntılarına şüphesiz büyük ölçüde çözüm olur. Uygun ölçüde alınan bir minimizer cerrahi bir müdahaleye gerek olmadan memenizin küçük görünmesini sağlar.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.