Büyük Beden Bayan Kabanlar

Kıyafet seçimini en ince ayrıntısına kadar düşünen kadınlar, aynı titizliği kaban seçiminde de göstermektedirler. Kat kat giyinmek kış mevsiminin kaçınılmaz olsa gerek. Kalın kazaklar, eldivenler, atkılar, montlar… Hem sıcaklığı hem şıklığı yakalamak gerekiyor. Kış mevsiminin en önemlileri arasında kabanlarda var.

Her kıyafet seçiminde olduğu gibi kaban seçimlerinde de vücudunuzun şekline göre alışveriş yapmalısınız. Büyük bedene sahip bayanların kaban seçiminde en önemli ayrıntısı kabarık, şişme modellerden uzak durmak. Kabarık modeller de ki kabanlar giyilen kalın kazaklarla birlikte çok daha kilolu bir görünüm yaratacaktır. Üst kısmının bacaklarınıza göre daha fazlaysa ve göğüsleriniz büyükse V yaka kaban modelleri doğru bir tercih olacaktır. Düğmeli modellerden daha çok fermuarlılar avantajlı görünüm sağlayacaktır. Düğmeli kabanlarda, düğme aralıkları katlandığı için kilolu bir görünüm ortaya çıkabilir. Daha ince görünüm sağlamak için bileklerinizin açıklığını sağlayacak kaban modelleri de sizler için uygun olacaktır. Büyük beden kaban seçiminde eğer ki fazlalıklarınız bel kısmındanız da ise vücut hatlarınızı tam anlamıyla belli etmeyecek, üzerinize oturan kaban modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun kabanlar yerine kısa mont ya da kabanlar ile bel kalınlığı kapatıp dikkatleri bacak inceliğinize çekebilirsiniz. 

Büyük beden kabanlar da en çok a kesim kaban modelleri önerilmektedir. Bu tasarımdaki kaban modelleri fazlalıklarını gizlemeye yardımcı olacak şıklığınızı ortaya koyacaktır. Asimetrik kesim kabanlar da büyük beden giyen kişilere önerilmektedir. Kışın genellikle renklerin koyu tercih etmesinden dolayı fazlalıklarınızı gizlemek daha kolay oluyor. Kaban ve montların En vazgeçilmez rengi olan siyah hem zarafeti sağlıyor hm daha ince görünmeyi. Siyah renginin yanı sıra kahve ve gri tonları da kabanların vazgeçilmez renkleri arasında yerlerini alıyor. Koyu renklerin kombine edilmesi açık renklere göre daha kolay!

Büyük beden kaban giyinen kişilerin bir diğer uzak durması gereken modeller ise kürklü ve peluşlu kaban modelleridir. Kürklü, peluşlu modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Bu yüzden kaban seçiminizi yaparken kürk ve peluş tarzı modellerden uzak durmalısınız.

Fazlalıkları göbek kısmında bulunan kişiler ise geniş kemerli kabanlardan ara boylardan uzak durmalı. Geniş cepli kaban modelleri de vücut tipinize uygun değildir. Göbek bölgesindeki fazlalıkları gizlemek için eğimli çizgilere sahip olan kaban modelleri tercihleriniz arasında olmalıdır. Büyük beden kaban tercihlerinizde kendinize göre belirlemek sizin elinizde! Günümüzün birçok moda tasarımcıları sayesinde model seçenekleri bu fırsatları sizlere sunmaktadır. Güzel görünmek mi her zaman şık ve üzerinde taşımak için kendinizi ve bedeninizi iyi tanımalısınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.