Burun Estetiği Fiyatları 2021

Her gün değişen güzellik algıları insanların kendilerinde değişiklik yapması isteğini uyandırıyor. Her insan doğuştan güzeldir fakat bazı insanlar kendilerinde değişiklik yaptıklarında daha iyi görüneceklerine inanır.

Kendisinde değişiklik yapmaya karar veren insanlar bunu saç stili değiştirerek ya da farklı bir giyim tarzı deneyerek yapabilir. Fakat bazı kesimler için bu tarz değişiklikler yeterli değildir.

Estetik İle Yeniden Şekillenen Hayatlar

Toplumdaki insanların büyük bir yüzdesinin fiziksel olarak kendilerinde beğenmedikleri ve değiştirmek istedikleri bir yeri olduğu bilinmektedir. Çoğu insan için bu memnun olunmayan ve değiştirilmek istenen yer burun bölgesidir.

Eski dönemlerden beri süregelen güzel burun algısı aslında büyük bir gerçeklik taşır. Güzel burun kişinin gerçekten tüm simasını etkiler ve çok daha güzel görünmeyi sağlar. İnsanların çok büyük bir çoğunluğu sahip oldukları burnundan memnun değildir. Bazı insanların burunları sonradan yaşadıkları bir olaydan etkilenerek şekil bozukluğuna uğrarken bazı insanların burnu doğuştan şekil bozukluğuna sahiptir. Burun şekilleri genetik etkenlerle ile ortaya çıkar ve küçük ve sivri uçlu burun genetiği çok nadir görülür.

Güzel Bir Burun Kişiye Neler Kazandırır?

Tüm insanlar için geçerli kurallardan biri, kişinin dış güzelliğinin özgüveni ile doğrudan alakalı olmasıdır. Kişi ne kadar bakımlı ve güzelse dış dünyada kendine güveni o kadar yüksek olur. Kendine güvenmek de hemen hemen her alanda kişilere birçok farklı kapı açar.

Gerek iş dünyasında olsun, gerek sosyal çevrede her erkek ve her kadın güzel ve bakımlı görünmek ister ve bunun için uğraşır. Fakat şekil bozukluğuna sahip bir burunla bunu başarmak oldukça güçleşir. Özellikle kadınlar şekil bozukluğu olan burunları daha güzel gösterebilmek için saatlerce farklı çeşit ürün ile makyaj yapmakla uğraşır. Bu da çoğu kadına oldukça fazla zaman kaybettirir ve üstelik alınan sonuç kalıcı değildir.

Burun Estetiği Çeşitleri ve Fiyatları

Burun estetiği denilince akla burnun tamamen değişmesi durumu gelse de bu aslında tam olarak doğru değildir. Bazı kişiler burnunun her yerinden rahatsız olduğundan estetik cerrahi işlemler ile tüm burnunu tamamen değiştirebilmekte iken, bazı kişiler sadece rahatsız oldukları küçük yerleri düzelttirebilir.

Burunda alın ile bağlantı kuran kemik kısmına yapılabilecek müdahaleler ile, halk arasında kemer olarak bilinen kemikteki yükseltiden kurtulmak mümkündür. Aynı şekilde sadece burun ucunda göze çarpan büyüklüğü ya da aşağıya doğru olan düşüklüğü, küçük ve çok kolay bir müdahale ile düzeltmek günümüz estetik cerrahisi için oldukça basit işlemlerdir. Bu işlemlere göre de burun estetiği fiyatları sabit değildir.

Burun Estetiği Fiyatları

Buruna yapılacak işlemin ne olduğuna göre burun estetiği fiyatları değişebilmektedir. Bazı zorunu durumlarda burun estetiği masraflarını sigorta kapsamaktadır ancak çok detaylı şartlar gerekir çünkü devlet sigortası genel olarak sadece şekil bozukluğundan dolayı yapılacak estetik ameliyat için ödenek vermez.

Burun estetiğinin burnun hangi kısmına yapılacağı fiyatı doğrudan etkiler. Burun kemiğine yapılan müdahaleler, burun ucuna yapılan müdahalelerden biraz daha masraflıdır. Aynı şekilde burun estetiği yapılması planlanan hastane ya da klinik de fiyatın belirlenmesinde büyük rol oynar. Piyasadaki burun estetiği fiyatları yer ve cerrahi işleme göre değişkenlik gösterir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.