Bu Kışın Gözdesi Uzun Hırkalar

Önümüzde bizi bekleyen upuzun bir kış var. Belki soğuktan donacağız. Belki kar öyle bir buz tutacak ki, biz karda düşüp ayağımızı kırmamak için tabanı en kalın, en kaymayan ayakkabıları, çizmeleri ayağımıza geçireceğiz ama tüm bunların yanında az ya da çok üşüyeceğimiz kesin ama bu sezon ne kadar ince bile giyinsek hırka modası var ki, bizi sıcak tutacağı kesin.

uzun hırka
uzun hırka

Çünkü hırkalar ne kadar ince bile olsa bizi soğuktan korur, üstelik gömlek, sweat, triko gibi birçok üst giyim parçası ile de tamamlamak mümkün. Özellikle bu kış uzun hırkalar moda ki biz bu hırkalar ile kalça ve bacak bölgelerimizi de paltoya gerek duymadan soğuktan koruyabileceğiz.

Uzun Hırka Modelleri
Uzun Hırka Modelleri

Hırka Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Uzun Hırka Modelleri
Uzun Hırka Modelleri

İster modanın etkisiyle, ister soğuktan daha iyi korunabilmek adına eğer hırka alacaksak bazı noktalara dikkat etmek de fayda var.

Gelin onların neler olduğuna değinelim:

uzun hırka modeli
uzun hırka modeli
  • Uzun hırkalar çok moda bile olsa kısa boylu kadınlar için doğru bir tercih değildir. Zira kişiyi olduğundan daha kısa gösterir.
  • Keza büyük yakalı hırkalar da kişiyi olduğundan daha kilolu ve daha kısa boylu göstereceği bilinen bir gerçek.
  • Saf yün olanlar tercih edilmeli, kolayca üşümeyesiniz ve sizi sıcak tutsun.
  • Renk seçimlerine de dikkat edilmeli. Siyah ve/veya lacivert bir hırka her yaşta herkes tarafından rahatça modasız olarak kullanılabilecek olan ürünler.
  • Eğer kilolu biriyseniz mutlaka boyuna çizgili olan ve koyu renkte olanları tercih etmelisiniz.
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.