Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?

İnsan vücudunda çeşitli bölgelerde, kişileri rahatsız edecek şekilde kuvvetli ya da hafif ağrılar meydana gelebilir. Bunlardan biri de böbrek ağrısıdır. İnsan hayatını olumsuz yönde etkileyen böbrek ağrısı genelde vücuttaki su kaybıdır. Fakat bunun dışında da birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler; idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları ya da böbreğe alınan darbeler olabilir. Peki, böbreklerimiz vücudumuzun neresinde yer alır? Vücudun hem sol hem de sağ tarafında olmak üzere 2 tane olup, sırt kaslarına karşı üst karın bölgesindedir.

Böbrek ağrıları için öncelikle doktora gitmeniz gerekmektedir. Böbrek ağrısını ne geçirir? Böbrek ağrısının tedavisi için doktorunuz tarafından verilen talimatlar eşiğinde uygun antibiyotikler iyi gelebilir.

Böbrek Ağrısı İçin Evdeki Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Böbrek ağrısına iyi gelecek evde yapılan bazı tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlar böbrek ağrısını azaltabilir ya da ağrıyı hafifletebilir. Yine de bunları yapmadan önce doktorunuza danışsanız, onun bilgisi dahilinde yapsanız çok iyi olur.

Böbrek ağrısını ne geçirir? Evde yapabileceğiniz kolay hazırlanabilen bitkisel tedaviler ise şunlardır;

*Tansiyon hastası değilseniz, günlük olarak limonlu su tüketebilirsiniz.

* Bir su bardağı karahindiba çayı her gün tüketebilirsiniz.

*Her gün bol su içmelisiniz. Unutmamalısınız ki vücudun büyük bir bölümünü su kaplamaktadır.

* Günde 30-35 ml’i aşmayacak şekilde buğday çimi suyunu tüketebilirsiniz. İçerisinde yüksek oranda vitamin, mineral ve klorofil bulunmaktadır.

*Kereviz suyu, nar suyu, fesleğen suyu da böbrek ağrısına iyi gelen diğer besinlerdir. Bunları da günde aşırı miktara kaçmamak kaydıyla tüketebilirsiniz.

*Böbrek ağrısını ne geçirir? Sıcak su torbası iyi gelebilir. Ağrının olduğu bölgeye sürekli tutmamak kaydıyla sıcak su torbası uygulaması yapılabilir. Ayrıca kişiler ayaklarını da sıcak tutmaları gerekir.

Yukarıda açıklaması yapılan böbreğe iyi gelen maddelerdeki besinlerin hepsini aynı anda kesinlikle tüketmeyiniz. Sağlığınıza zararlı olur.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.