Bayan Giyiminde Popüler Renkler

Günlük olarak giyilen elbise ile özel gün ve gecelerde giyilen elbise bir değildir. Kadınların günlük yaşamında kullandıkları giyim kuşam ürünleri, etek, elbise, bluz ve pantolon olmuştur. Kadınlar, erkeklere oranla alışverişe düşkündür. Alışverişe düşkünlüğü bazı elbise alışverişlerinde bazı yanlışları da beraberinde getiriyor.

Bayan Giyiminde Popüler Renkler
Bayan Giyiminde Popüler Renkler

Bunlar içerisinde en yaygın görüleni ise beden uygun olmayan, renk tonları uyumsuz elbiselerin seçimi olmuştur. Bazı insanların elbise konusunda favori renkleri vardır ve bu renklerin kendilerine yakıştığını düşünürler. Yapacakları alışverişlerde genelde moda olan ürünler tercih edilir. İnsanların elbise alışverişi konusunda tercihleri mevsime göre farklılık gösterebilir.

Yaz Aylarında Tercih Edilen Renkler

Yaz aylarında açık ve pastel renkler tercih edilirken, kış aylarında ise koyu olarak tabir edilen siyah, lacivert gibi renkler tercih edilir. Üretimi yapılan elbiselerde en fazla 3 farklı renk kullanılır. Tekstil piyasasında da bu renkler birincil, ikincil ve üçüncül olarak sıralanır. Sarı, mavi ve kırmızı birincil görülen renkler ana renkleri oluşturur. Mor ve turuncu gibi ara renkler ise ikincil renkleri oluşturur.

Bayan Giyiminde Popüler Renkler
Bayan Giyiminde Popüler Renkler

Üçüncü renkler ise turkuaz ve bordo olan renklerdir. Yine tekstil piyasasında renkleri sıcak ve soğuk renkler olarak ayırmak mümkündür. Toplum hayatında özellikle kadınlar elbiselerin renklerini yaşlarına uygun olarak tercih ederler bayan giyiminde oluşturulacak elbise kombinin de renk, model ve ayakkabı seçimi çok önemlidir. Bu ürünlerin bütünlük göstermesi gerekir, böylelikle kombin oluşturulmuş olur. Yaz ve kış aylarının en vazgeçilmez rengi ise beyazdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.