Askılı ve Uzun Elbise Şıklığı

Sıcak yaz günlerinde askılı giymek kurtarıcı gibi. Askılı ve bol bir penye ile giyilen rahat  şortlar kırk derece sıcaklarda yazlık üniformamız oldu. Ama bu askılı giyim tarzını uzun elbiselere uygulamak sonuçta güzel ve şık modeller yaratabiliyor. Askılı ve uzun elbiseler hafta içlerinde, hafta sonu davetlerinde, gündüzlerde ve gecelerde rahatlıklar kullanılabilir.

Cıvıl Cıvıl Askılı Modeller

Üst kısmı dantellerle süslenmiş, özellikle şile bezi denilen rahat kumaşlardan yapılmış, püfür püfür elbiseler ile gün boyu her yere gidebilirsiniz. Ya da kilim desenlerine benzeyen canlı renklerin kullanıldığı askılı hafif bir elbise gün boyu yapacağınız bütün aktivitelere hem şıklık hem rahatlık katacaktır. Payetlerle süslenmiş, püsküllerle hareketlendirilmiş, ön kısmı veya etekleri işlemeli hale getirilmiş modeller, yazın vazgeçilmezi olan çiçek desenlerinin  bol bol kullanıldığı hafif keten kumaşların ürünleri, hatta kot kumaşından yapılmış bol ve rahat askılı elbiseler her yere uyarlar.

Özgür duruşları, içinizdeki enerjiyi dışarı vuran kesimleri ile hanımların en çok tercih ettiği şifon türü askılı ve uzun elbiseler gece kıyafetlerinde bile rahatlıkla kullanılabilir. Farklı bir tarz için geleneksel Alman stili önlüklü uzun elbiseler de gündüz davetlerinde düşünülebilir.

Bu tarz elbise de zaten içe beyaz bir gömlek giyileceği için sevimli bir görünüş elde ediliyor. Askılı uzun elbiselerin içine giyilen uygun gömleklerle veya bluzlarla beraber serinleyen yaz akşamları için de bir önlem almış oluyorsunuz. Mevsimlerin geçiş zamanında ince giyecekleri kat kat giymek bir çözüm.

askılı elbise modeli
askılı elbise modeli

Çiçekli elbisenizin içine giyebileceğiniz düz renk yarım kollu bir bluz ile şık bir kombin yakalayabilirsiniz. Askılı ve uzun elbiselerin bir başka avantajı da kullanılan takılara çok iyi bir zemin oluşturması. Büyük boncuklu kolyelerle, bir dizi inci kolyeyle, ya da kulaktaki halka küpelerle beraber sade ve güzel bir şıklık yaratıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.