Abiye

Genellikle özel gecelerde giyilen abiye elbiseler özel kumaşlar kullanılarak dikilmektedir. Parlak ve şık duran kumaşlarla üretilen abiyeler dekolteli olup çok gösterişlidirler. Yapılacak törenin mahiyetine göre abiye tercihi yapılmalıdır. Kıyafetin renginin seçiminde giyecek olan kişinin ten rengi önemlidir. Koyu ten rengine sahip olanlar açık renk elbiseleri tercih edebilir. Böylece daha güzel görüneceklerdir. Açık tenliler ise siyah, bordo, lacivert gibi renkleri tercih etmelidir.

Abiye kıyafet sizin için yapılan bir törende giyilecekse daha süslü ve abartılı bir kıyafet seçebilirsiniz. Fakat başkası için yapılacak bir programa davetli iseniz daha sadece bir kıyafet seçmelisiniz.

Zevke ve Tercihe Göre Abiye Elbiseler

Elbiselerin üzerindeki detaylar ve aksesuarlar kullanacak bayanın zevk ver tercihine göre şekillenmektedir. İpekli, tafta, nakışlı, işlemeli, pullu kumaşların kullanıldığı abiyeler çok farklı renklerde üretilmektedir.

Vücut Tipine Göre Abiyeler

Bayanların vücutları; kum saati, armut gibi tiplere ayrılmaktadır. Abiye elbiselerin güzel durması seçilen modelden çok vücut tipine uygun olarak seçilmesine bağlıdır. Hazır giyimde özel bir alana sahip olan abiyelerin alt kısımları prenses etek, balık etek, düz etek gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Basenlerinde fazlalığı olan veya göbekli bayanların balık etek abiyeyi kesinlikle giymemeleri gerekir. Çünkü balık etek bütün kusurları ortaya çıkaracaktır. Abiye elbiselerin üst kısmı; straplez, tek kol, kolsuz, düşük kol, tek omuzlu gibi çeşitliliğe sahiptir. Sitemizi ziyaret ederek kendinize uygun abiye modellerine bakabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.