ABİYE ŞAL MODELLERİ

Abiye elbiseler ile tüm kadınlar kendini özel ve özgüvenli hissetmektedir. Vücut tipiniz doğrultusunda beğendiğiniz abiye elbiseleri, aksesuarlarınız ile uyumlu kombin yapmak, sizi muhteşem bir şıklığa ulaştıracaktır. Ayakkabı, çanta ve takılarınız gibi parçalar ile abiye kıyafetinizin bir bütünlük oluşturması gerekir. Kapalı giyim tercih eden kadınlar, abiye kıyafetlerine uygun şal modelleri kullanmalıdır. Tesettür abiye kıyafetlerde, şal tercihlerinizin uyumunu yakalamak için birçok model arasından tercihte bulunabilirsiniz. 

   Abiye şal modelleri, tercih ettiğiniz elbiselerin rengine ve kumaşına uyum sağlamalıdır. Abiye elbisenizin renginde veya renk tonlarında düz bir abiye şal modelini tercih edebilirsiniz. Kumaş tercihiniz ise abiye elbisenizin kumaşı ile aynı olabilir. Aksi takdirde desenli şal modelleri veya uyumsuz kumaşlardan yapılmış şal modelleri ile kendinizi karmaşık bir görünüm içerisinde bulabilirsiniz. Koyu renkli abiye elbiseler ile zıt renkli şallar kullanmak daha doğru bir karar olacaktır. Mesela bordo renk abiye elbisenize, krem veya ekru renklerinde abiye şal modellerinden birini kullanarak uyumu tam anlamıyla sağlamış olacaksınız. Özellikle gece davetleri için abiye şal modellerinden tercih yapacaksanız, salaş bir şaldan ziyade boynu biraz daha saran ve elbisenizin özelliğini kapatmayan modellerden yana kullanabilirsiniz. Şal bağlama tekniğiniz de yine elbisenizin modelini kapatmayacak bir şekilde olmalıdır. 

Abiye şal modellerinde seçim yaparken, gideceğiniz davetin konsepti de önemli bir nokta. Düğünlerde veya özel bir davetlerde kullanacağınız abiye şal modelleri farklı olmalıdır. Seçim yaparken bunlar göz önüne alınmalı. Düğünler için kullanacağınız abiye şal modelleri genellikle parlak bir kumaştan yana tercih yapmalısınız. Genellikle abiye elbiselerde de düğünler için olan modellerde gösteriş ön planda tutuluyor. Bu nedenle parlak kumaşlar abiye elbiselerinde vazgeçilmezi. Gösterişli görünüm sağlamak için saten kumaşlardan yapılmış abiye şal modeli doğru bir seçim olacaktır. Özel davetlerde ise gösteriş bir tık geride kalıyor diyebiliriz. Bu gibi davetlerde konsepte uyum sağlayarak şık olmak yeterlidir. Kendini belli eden renklerde ki abiye şal modelleri kullanılmalı, parlak tarz kumaşlardan uzak kalmalısınız. Desenli abiye şal modelleri yerine, ufak ayrıntılarla yapılmış dantel işlemelerle uyum sağlamalısınız. İdeal seçimlerle sade ve şık olmak özel davetler için yeterli olacaktır. 

Abiye elbise modelleri, gündelik giyimlerden oldukça gösterişlidir. Bu nedenle hem elbisenizin hem de şal tercihinizin abartılı olması, kötü bir görünüm sağlayacaktır. İki tercihte de çok fazla detay olması, göz yorucu bir karmaşıklığa sebep olmaktadır. Bu nedenle kombin yapacağınız her parça, aksesuar önemlidir. Kombin yaparken en önemlisi, parçaların birbirlerini dengeleyecek şıklıkta olmasıdır. Hem sade hem şık olmak bu şekilde sağlanabillir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.