2022 Genç Kız Modası

2022 genç kız modası şimdiden merak ediliyor. Genç kızlar artık çocukluktan çıkmış ancak henüz yetişkin olamamışlardır. Onlar için giyim ve şıklık oldukça önemlidir. Kişiliğin oluşması, giyim tarzı, çevre ile ilişkiler bu dönemde belli olur ve bu da modaya yön verir.

Onların nasıl tercih ettiği, en çok ne tür parçaları sevdikleri modayı etkiler. Genç modasının eğilimlerine bakıldığında katmanlı görüntüler görüyoruz. Bol ve kat kat giyim, 2022 genç kız modası için de önemli olacak gibi duruyor. Rahatlık sağlayan bol kıyafetler, güzel bir görüntü ortaya çıkarmasıyla birlikte birçok farklı parçayı birbirine karıştırmaya ve üst üste giymeye de olanak sağlıyor.

Büyük Boy Kıyafetler

Son zamanlarda gençlerde görülen bir diğer tarz da bol kıyafetlerdir. Kendi bedenlerinin neredeyse 2 beden üstü genişliğinde kıyafetlerin tercih edilmesi daha salaş ve dağınık bir görünüm sağlıyor. Bu da gençlerin hoşuna giden bir durum oluyor. Özellikle kilo problemi olanlar bunu daha çok sık yapsa da birçok genç bu tarz giyinmeye bayılıyor. Dar bir pantolon giyilse bile üzerine salaş bir kazak tercih ediliyor.

Kot Modası

Kot modası, hiçbir zaman önemini yitirmediği gibi 2022’de de trend olacak. Modern gençlerin vazgeçilmez parçaları kot montlar, kot pantolonlar, kot tulumlardır. Özellikle kot montlar gençler arasında en çok tercih edilen üst giyim parçalarından birini oluşturuyor. Birçok gencin gardırobunda kot parçalar mutlaka vardır. Kot elbiseler de yine hem günümüzün hem de gelecek yılın modasıdır.

Örme Kıyafet Modası

Son yıllarda hayatımıza girmeye başlayan örme parçalarla da şık kombinler yapılabiliyor. Özellikle krem ve kahverengi tonlarında giyilen örme kazaklar, elbiseler ve hırkalar gençlere de şıklık katıyor. Çocuk ve genç modasına yön veren örme kıyafetler trikoda da tercih ediliyor. Kış aylarında rahat olması ve sıcak tutması sayesinde uzun bir süre daha örme kıyafetler modaya yön verecek gibi duruyor.

2022 Modasında Renk

2022 genç kız modası için önemli olan bir diğer şey de kullanılan renklerdir. Şık renk şemaları elde eden gençler genellikle parlak renk tonlarını tercih ediyor. Çoğu genç gardırobunda kırmızı, pembe, hardal, mavi, zümrüt renkteki kıyafetleri barındırır. Gençler siyah ve beyaz gibi sıradan renkler dışında daha canlı ve taze renkleri tercih etme eğilimindedir.  Son yılların modası olan pastel ve toz tonları da en sevilen ve en çok kullanılan renkler arasında geliyor. Güzel ve zarif görünüm yaratan bu renk tonları özellikle yaz aylarında tercih ediliyor.

Sıradan olmaktan çıkıp farklı olmak isteyen gençlerin tercihi ise metalik renklerden yana oluyor. Dış giyimde tercih edilen spor ayakkabılarda, gece elbiselerinde metalik renkler sıkça kullanılıyor. Üzerinde kullanılan soyut geometrik desenler, düz çizgiler ve hayvan baskıları da önümüzdeki sene kalıcılığını koruyacak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.