2021 Sonbahar Modası

Dikkat çekmek her dönemde olduğu gibi, bu sezon da sonbaharda yine gündemde olacak. Uyumsuzluklar, renk geçişleri, kullanılan detaylar ve renkler farklı olsa da, kadın ya da erkek dikkat çekicilik yine ön planda. Günümüzde çoğu moda akımı unisex görünüme yönelerek kadın ya da erkek kıyafet farklarını pek çok parçada ortadan kaldırmaya başladı. Maskulen ya da feminen görünüm yine de ön plana çıkan formlar arasında oldu.

Farklı Renkleri Bir Araya Getirmek

Uyumsuzlukla uyumu yakalamak bu sezon sonbahar modasında ön plana çıkacak görünümlerden biri oluyor. Kontrast renkleri bir araya getirerek dikkat çekici ve bir o kadar da uyumlu bir profil oluşturmak, bu sezon en çok görülecek kombinler haline gelecektir.

Şekiller, Desenler, Figürler

Hayvansal ya da çizgi film karakterlerine ait figürler bu sezonun sonbahar modasında ön plana çıkıyor. Zamansız bir görünüm sağlayan bu figürler, daha rahat ve casual bir görünüm için ilk sıralarda yer alıyor. Diğer bir taraftan her zaman bir şekilde kendine yer edinen ekose desenler ve çizgiler de yine bu sezon tekrar gün yüzüne çıkıyor. Ekose dört mevsimde de kendine bir parça edinmiş durumdadır. Yılların verdiği bu görünüm her zaman hem sade hem de şık olmak için çok tercih ediliyor. Enine ya da boyuna çizgiler yine pek çok elbise ve üst giyim ürünlerinde ortaya çıkıyor. Kelebek ve çiçek desenleri ise yeni sezonda da kişilerin severek tercih edebilecekleri ürünler arasında yer alıyor.

Zamansız Takımlar

Takım elbise yıllar boyunca farklı kombinleme yöntemleri ile günümüze kadar yerini korumuş durumdadır. Kadınlar için daha maskulen, erkekler içinse daha karizmatik bir görünüm imkânı sunan takım elbiseler, özel günler ya da iş giyimi içinde de en çok tercih edilen parçalardır. Pek çok farklı kombin imkânı sunan takımlar, her daim dış görünüşünüze katkıda bulunurlar. Etek ve blazer ceket kombinleri ise bu sezon kadınlar için yine vazgeçilmez iş kıyafetleri arasında yerini alıyor.

Alakasız Parçalar

Kontrast renklerin bu sezon çok kullanılacağı gibi, alakasız parçalar da yine bu sezon çok fazla görülecektir. Tüm desenleri ve tarzları alakasız bir şekilde kombinlemek kulağa eğlenceli geliyor olsa da bir araya geldiklerinde çok da şık olacağının sinyalleri veriliyor.

Sezona Ait Detaylar

Bu senenin rengi olacağı bilinen kırmızı, pek çok parçada kendini gösterecektir. Trikolar, hırkalar, ceketler, etekler ve pantolonlar gibi pek çok parçada kırmızıyı görmek mümkün olacaktır. Kırmızı enerji ve canlılığın rengi olarak, sonbaharın kasvetinde de kendini gösterecektir. Kemer kullanımı ise yine bu sezon ön planda olmaktadır. Ceketlerin ya da hırkaların kemerle kombinlenmesi sonbahar modası içinde yerini gösterecektir.

Yakalar ve Kollar

Gösterişli, işlemeli ya da boncuk detaylı yakalar bu sene ön planda olacak. Dekolteli ya da dekoltesiz görünüm için farklı işleme ve nakışlar, sonbahar modasında çok tercih edilecektir. Balon ve salaş kol görünümü ise önceki sezonda olduğu gibi, bu sezon da çok kullanılacak detaylardandır. Vatkalı omuz hem ceketlerde hem de birçok outfit ürünlerde ön plana çıkacak parçalardandır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.