2021 Bahar Modası Renkleri

2020 modasını geride bırakarak 2021 modası değişikliklerle devam ediyor. Bahar modası denildiğinde sonbahar ve ilkbahar akla gelir. Bahar modası soft renkler ön plandadır. Pandemi dolayısıyla defileler online olarak devam etti. Fakat moda hiçbir zaman etkilenmedi. Değişik kesimler görsel şölenler devam etti. Bahar renkleri denince akla hemen o bahar mevsiminin renkleri gelir. Moda alanında 2021 en çok tercih edilen renkleri tütsü yeşili, mercan rengi, bebek mavisi, hardal sarısı, kahve tonları gibi renkler kumaşları şenlendirir. İnsanların çoğu pandemi sürecinde de olsa bakımlı olmaya ev tipi kıyafetler üzerinden modanın renklerini takip etmektedir. Ev kıyafetlerinde takımlarda kullanılan lila, bebek mavileri insanların psikolojilerinin destekler.

2021 Bahar Erkek Modası Renkleri

Erkek modası dendiğinde önceki yıllarda sınırlı sayıda çeşit olurdu. Şu anda erkek modasında renklerin cinsiyeti olmadığı anlaşıldı. Yıllar içinde modanın da gelişmesiyle artık erkek sadece siyah, koyu kahve, mavi tercih etmiyor. Renkler artık tüm insanlara hitap ediyor. Erkekler pembeyi de turuncuyu da yeşili de farklı tasarımlarda üstlerinde taşıyor. Erkek modasında özellikle neonlar, turuncular ve turuncunun tonları, asker yeşilleri aynı zamanda yeşilin tüm tonları kıyafetlerde renk kartelâsına dönüşüyor. Sadece yazın canlı renkleri değil sonbaharda da alt kıyafetlerde tüm renkleri görüyorsunuz. Erkeklerde sadece tekstilde de ayakkabı firmaları da hem klasik hem sporda renklendirmeye gitti. Yaşam içinde tüm renklerin bulunması hoş görüntülere görmenizi sağlıyor. Renklerin insan psikolojisi üzerinde de büyük etkisi vardır.

2021 Bahar Kadın Modası Renkleri

Moda da kadın kıyafetlerinde bir kelebek misali tüm renkleri görmek mümkündür. Kadınların kıyafet alanında birçok tercihleri bulunur. Sadece etek ceket ya da tişört pantolon değil aksesuar alanında da renklenmeyi tercih ettiler. Bahar mevsiminde florlarda gördüğünüz turuncu tonları lila tonları modayı yakından takip ettiklerini gösteriyor. Kadınlar için modayı sadece kıyafetlerinde değil uzun botlar, botiler, çizmelerde etkisini çok rahat görürsünüz. Moda bir yaşam biçimidir. Moda yıllara göre değişim göstermektedir. Mevsime göre yaşanılan yere göre belirli zamanlar dâhilinde değişiklikler ve yenilikler bütünüdür.

Modayı Takip Ederken Nelere Dikkat Etmeli

Modayı yakından takip eden çok büyük bir kitle var. Moda sadece kıyafetlerden ibaret değildir. Yıla göre moda olan renkler tüm alanlarda kendini belirgin bir şekilde gösterir. 2021 modasında meyvelerin o belirgin ve baskın rengini görmektedir. Örneğin avokado son zamanlarda çok moda oldu bu meyveyi hem desen olarak hem de renk tonları olarak tekstil alanında görmek mümkündür. Moda yıllara göre değişiklik gösterir bu değişimi yakından takip etmek gerekir. Bir yıl kıyafetlerde uyum modayken bir yıl uyumsuzluk moda olabilir. Modayı takip eden kişiler sosyal medya hesaplarında modacıları takip edebilir ya da her ay çıkan belirli moda dergilerini takip edebilir.

Modayı Takip Etmek Maliyetli mi?

İnsanların en gerekli ve yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek için hiyerarşinin en üstünde bulunan şey maddiyattır. Durum böyle olunca modayı takip etmek maliyetli mi sorusu gelir akla bunun cevabı hayır maliyetli değildir. Moda sadece markalara gelmiyor moda tüm tekstil ürünlerini etkiler dolayısıyla çok uygun ürünleri pazarlarda, küçük butiklerde uygun fiyatlarla modayı yakından takip edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.